• Про нас

Національно-патріотичне виховання

УКРАЇНОЗНАВСТВО

/Files/images/1/g/1/IMG_20230531_142545_420.jpg
Українознавство — це один із шляхів повернення народу до його істинної культури у повному обсязі. Коли мова сьогодні йдеться про розширення сфери функціонування української мови, то за цим обов'язково має стояти і знання культури. Адже жодну мову не можна вивчити, не проникнувши у психологію народу — її носія, його матеріальну і духовну культуру. За кожним словом — величезний культурно-історичний досвід нації.

Впродовж багатьох століть український народ намагалися позбавити історичної пам'яті. Внаслідок цього українська культура неоднаковою мірою збереглася в селах і в містах. Курс українознавства і є спробою допомогти громадянину України усвідомити, хто ми є, ким були і ким маємо стати.Українознавство — це один із шляхів повернення народу його істинної культури.Українознавство не вивчає усієї багатогранності української культури. Поняття культура значно ширше — це і продукти матеріальної та духовної життєдіяльності людини, і її ставлення до природи, до інших людей та до самої себе. Формами її вияву є наука, мистецтво, мораль, релігія, структура державного управління тощо. Предмет українознавства — це насамперед народна культура, етногенез і поняття про українську ментальність, тобто розуміння джерел, історичних форм і генезису сучасної української культури.

/Files/images/1/g/1/IMG_20230628_203513_680.jpg

/Files/images/1/1111/photo_5416016823717055832_y.jpg

/Files/images/1/1111/photo_5416016823717055831_y.jpg

/Files/images/1/1111/IMG_20230824_113338_283.jpg

Проблема громадянина-патріота давня, як світ. Вона постала перед людством тоді, коли виникла перша держава. Патріотичне виховання створює певні передумови громадянської поведінки. Однак це лише передумови. Любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини – місця, де людина народилася. У цьому зв’язку, як нам здається, величезного значення набуває визначеннямети, завдань, змісту та засобів патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

/Files/images/VipTalisman179.jpg

До основних завдань патріотичного виховання
старших дошкільнят належать:

• формування любові до рідного краю (причетності до рідного дому,сім'ї, дитячого садка, міста);
  • формування духовно-моральних взаємин;формування любові до культурного спадку свого народу;
  • виховання любові, поваги до своїх національних особливостей;
  • почуття власної гідності як представників свого народу;
  • толерантне ставлення до представників інших національностей, до ровесників, батьків, сусідів, інших людей.

/Files/images/Изображение 059.jpg

Патріотичне виховання дошкільнят має вирішувати ширше коло завдань, ніж ті,що зазначені. Це не лише виховання любої до рідного дому, сім'ї, дитячого садка,але виховання шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів її праці,рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят. Виховання любові до Батьківщини, до своєї Вітчизни – завдання надзвичайноскладне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. Однак в значному ступеню така складність виникає при спробі переносити на дітей „дорослі” показники проявів любові до Вітчизни.

Дошкільний вік як період становлення особистості має свої потенційні можливостідля формування вищих моральних почуттів, до яких і відноситься почуття патріотизму. Справді, якщо патріотизм – це почуття приязні, відданості, відповідальності і т.д. до своєї Батьківщини, то дитину ще в дошкільному віці необхідно навчити бути приязною (до чого-небудь, бути відповідальною в її малих справах, вчинках). Перш ніж дитина навчиться співпереживати бідам та проблемам Батьківщини,вона повинна навчитися співпереживанню взагалі як людському почуттю.Захоплення просторами країни, її красою та природними багатствами виникає тоді, коли дитину навчили бачити красу безпосередньо навколо себе. Також, перш ніж людина навчиться трудитися на благо Батьківщини, необхідно навчити її добросовісно виконувати трудові доручення, прищеплювати любов до праці. Патріотичні почуття за своєю природою багатогранні, вони об’єднують всісторони особистості: моральну, трудову, розумову, естетичну, а також фізичний розвиток і передбачає вплив на кожну із сторін для отримання єдиного результату.

/Files/images/VipTalisman100.jpg