Рекомендації для громадян
щодо коронавірусу 2019-nCoV



Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

  • часто мийте руки або обробляйтедезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

/Files/images/medichna_sestra/koronavrus/4 Для шкіл та дитсадків 1 A3 -print_page-0001.jpg/Files/images/medichna_sestra/koronavrus/4 Для шкіл та дитсадлків 2 A3 - print_page-0001.jpg

/Files/images/medichna_sestra/koronavrus/5e6a5c3589391829235565.png

5 речей про коронавірус, які потрібно занти батькам

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я.

“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

  • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
  • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
  • важливо уникати місць масового скупчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Розкрийте в дитині супергероя,
який з легкістю може подолати хворобу!

/Files/images/medichna_sestra/koronavrus/11 Твоя супергеройська сила проти вірусу__вертикал_A3 - web_page-0001.jpg/Files/images/medichna_sestra/koronavrus/12 Твоя супергеройська сила проти вірусу_горізонт_A3 - print_page-0001.jpg

Правила роботи ЗДО в офлайн режимі під час карантину.

/Files/images/0lto/o_1e95fos7o863catobqfhnerc1k.png

ПРАВИЛА РОБОТИ

закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №376

під час карантину

(на підставі Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №25 «Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у звязку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19)

  1. Доводимо до Вашого відома, що під час адаптивного карантину, прийом дітей буде здійснюватися з 7.30 год. до 8.30 год.
  2. Для безпеки дітей після 8.30 год. вхід на територію закладу ЗАБОРОНЕНО!!!
  3. Забирати дитину можна після 16.30 год.
  4. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи, на території закладу, за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов – на вході до приміщення).
  5. Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті рот та ніс.
  6. Вихователь проводить температурний скринінг дітей при вході (початковий), а також кожні 4 години (поточний) із занесенням показників у відповідний журнал.
  7. Дітей, у яких виявлено температуру тіла вищу за 37,2 С не допускаються до садочка та тих, у кого є симптоми гострого респіраторного захворювання.
  8. Якщо протягом дня вихователь виявляє у дитини температуру вищу за 37,2 С, то ізолює її, відтак інформує керівника закладу, медпрацівника та батьків.
  9. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом дорослих.
  10. Надано пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі (прогулянок та занять).
  11. Розроблено адаптивний графік прогулянок, з метою недопущення об’єднання/змішування груп.
  12. На період карантину узакладі забороняється:
  • використання багаторазових (тканинних рушників);
  • використання м’яких іграшок;
  • використання килимів з довгим ворсом;
  • перебування у вуличному взутті всередині приміщення;
  • проведення масових заходів за участю дітей з більш ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).
Кiлькiсть переглядiв: 449

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.